Archiwum maj 2011


maj 25 2011 Atrakcje Mazury
Komentarze (1)

Czy zastanawiacie się gdzie pojechać na wakacje? Naprawę nie masz pomysłu? Góry i morze wydają Ci się już nudne? Jedź na Mazury.

Mazury to atrakcyjne miejsce gdzie łącząc się z przyrodą można się zrelaksować i odpocząć.

Piękne krajobrazy, mnóstwo jezior sprawią, że nie będziesz chciał wracać do domu. Mazurskie lasy to jedne z najpiękniejszych lasów w Polsce. Leśne przysmaki z Mazur cieszą się wielką popularnością oraz smakiem. Biorąc pod uwagę fakt, że mazurskie lasy obfitują w runo leśne, jesienią można wybrać się na grzyby a latem możemy delektować się pysznymi poziomkami czy jagodami.

Mazurien

Spacerując po mazurskich lasach możemy napotkać na swojej drodze dzikie zwierzyny. Musimy być jednak bardzo ostrożni aby nie zakłócać im naturalnego środowiska. Chodząc po lasach możemy nawet zetknąć się z jeziorem, które przytyka się do brzegu lasu. Tak piękny widok sprawi, że będziemy chcieli zostać tam dłużej. To nie tylko jedyne atrakcje. Mazury charakteryzują się wielką powieszchnią.

Sieć cieśnin wodnych spajający mnogie jeziora jest przynęta dla żeglarzy i kajakarzy. Mazury jest to jedna z najpopularniejszych krainy gdzie można uprawiać wymarzone sporty wodne. Przez Mazury biegnie Kanał Elbląski, który z agregatem 5 naziemnych pochylni ma postać fenomenu na rozpiętość europejską. Swoje rezydencje mają tu polskie gwiazdy popkultury i ludzie interesu. Mazury chętnie przyciągają turystów z Niemiec, Anglii, Czech czy Rosji. W tej chwili okręg jest mieszanką różnych kultur.

Specyficznym dla okolicy Mazur są pałace oraz dwory z niedalekimi parkami i działkami. Pełniły one nie tylko funkcje konsumpcyjne i pokazowe ale także ekonomiczne. Zespalały się na ogół z umiejscowioną w śródmieściu ogromną rezydencją z założeniem parkowym, miejscem wiecznego spoczynku czyli cmentarzem, ze sadzawkami, stawami i bajorkami. Obiekty te tworzyły dawniej ośrodek kultury i gospodarki i są ilustracją potrzebnych wyczynów architektury europejskiej niepamiętny czasów.

Mazury

Najlepszym rozwiązaniem na spędzenie wakacji na Mazurach jest biwakowanie. Dla tych, którzy wolą jednak wygodę polecam ośrodek nad jeziorem. Myślę, że Mazury będą najlepszym miejscem na relaks i odpoczynek.

atrakcjemazury   tagi: atrakcje, atrakcje mazury, mazury